Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar?

Hangi mevsim olursa olsun,mikroplardan korunmak ve sağlıklı bir ortamda nefes alıp verebilmek için evinizin havasını düzenli olarak değiştirmeniz gerekiyor. Bu konuda etkili bir yöntem arıyorsanız; o halde adaçayı yakmak tam da aradığınız çözüm olabilir.

Adaçayı Yakmak Ne İşe Yarar?

Negatif enerjiyi temizlediğine inanılan adaçayı tütsüsü yakmanın ve ritüeli uygulamanın bazı incelikleri var.

Ritüeli şöyle uygulayabilirsiniz:

Birkaç dal kuru adaçayını bir arada tutarak mümkünse toprak,değilse cam kap içinde yakın,ardından alevini üfleyerek söndürün. Dalların bir arada tutulması için yanmaya devam etmesi,tütsüye dönüşmesi için gereklidir. Aksi halde dalları söner,her defasında yeniden yakmak zorunda kalırsınız. Alev söndükten sonra tütmeye devam eden adaçayını bulunduğunuz mekanın bir köşesine koyun. Bu köşe pencereden uzak olmalı ki duman mekana nüfuz edebilsin. Ancak pencerelerden biri hafif aralık olmalı ki adaçayı tütsüsü ile temizlenen hava dumanla beraber dışarı çıksın ve temiz hava yani temiz enerji ile yer değiştirsin. Eğer bütün mekanı tütsülemek istiyorsanız,her birinin köşelerinde tütsüyü birkaç saniye tutabilirsiniz. Bu durumda odalardaki pencereleri hafif aralık bırakmayı unutmamalısınız.

Tütsüyü ayaklarınızın altına,başınızın üzerine ve koltuk altlarına tutarak kişisel enerjinizi de temizleyip yenileyebilirsiniz.

Ritüeli gerçekleştirirken gözlerinizi kapatın,içinizde ve mekanda hissettiğiniz sıkıntının,negatif enerjinin adaçayı dumanıyla beraber hem sizi hem mekanı terk ettiğini düşünün. Adaçayı tütsüsü küle dönüştüğünde bu külü çöpe dökmeyin. Pencere pervazına koyun ya da savurun ki topladığı negatif enerjiyle uçup gitsin. Ancak mekanın içine ya da bahçesine kül gelmemesine,tamamen mekanın dışına çıkmasına dikkat edin.

Yazıyı Paylaş!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here