Bioenerji Nedir? Şifa Uygulaması Ne Zaman Yapılır?

Bioenerji hepimizin duyduğu ama hakkında çok da bir şey bilmediği bir kavram. Aslında hepimizin sahip olduğu bioenerji doğru şekilde kullanıldığında fazlasıyla şifalı olabiliyor. Çeşitli hastalıklara,depresyona iyi geldiği biliniyor.

Bioenerji Nedir?

Bioenerji,dualar,esmalar,ayet ve surelerle yapılan şifa çalışmasıdır. Ayet ve surelerin enerjilerini,uygulama yaparken karşı tarafa pozitif enerji olarak aktarmak ve negatif enerjileri çekmek diyebiliriz.

Evrensel Yaşam Enerjisi anlamına gelen Bioenerji,adından da anlaşılacağı gibi,zaten içinde yaşadığımız enerjinin tan kendisidir diyen Sümbül Gök,yaşadığımız günlük koşuşturmaların stresinden çoğumuz farkında değilizdir diyor. Halimiz bir balığın suyun içinde olup da suyun farkında olmamasına benzer. Dolayısıyla,önemli olan bize hayat veren bu enerjinin bilincinde olmak,böylece olumlu etkilerini almaya açık olmaktır.Bioenerji Nedir?

İşte bioenerji uygulamak evrenin şifa kanalıyla aynı frekansta olmak gibidir. Olumlı etkisini duyumsamamız kaçınılmazdır. Çünkü böyle bir niyet öz gücümüzü farketmemize,saf mutluluk,huzur,sevgi,güven,yaratıcılık,başarı vs..doğuştan sahip olduğumuz kaynakların güçlenmesine vesile olur. Böylece,bu enerjinin fiziksel,ruhsal,duygusal ve zihinsel tüm bedenlerimize iyilik getirdiğini deneyimleriz.

Şifa enerjisi insanlık var olduğundan bu yana vardır şeklinde açıklama yapan Bioenerji Uzmanı Sümbül Gök,Yani Adem a.s başlar. Peygamberlerden ve en son bizim peygamberimiz Hz Muhammed (sav),ve peygamber efendimizden mirasçıları olan Allah dostlarına,Evliyahullah ve Evliyahullah’ın aracılığı ile bazı özel insanlara verilen özel bir ilimdir diyor. Eskilerin tabiri ile ocak kabul edilen elden ele geçen özel çalışma uygulamalarıdır.

Peygamberlerin bu konulardaki mücadele ve çalışmalarını yani onlara özel ilimlerini hemen hemen herkes bilir. Mesela Musa a.s sihirbazlarla mücadele ve onların yaptığı sihirleri,büyüleri etkisiz hale getirmesi. Süleyman a.s cinlere hükmetmesi ve İsa a.s eli ile dokunarak tedavi etmesi. Peygamberimiz Hz muhammed a.s ise tüm ilimler şifadır ve mirasçıların aracılığı ile dualar ayetler,esmalar ile insanlar hem ruhsal,hem bedensel şifalanmaktadır.Şifa Uygulaması Ne Zaman Yapılır?
Şifa Enerji Çalışmalarının Çeşitleri

Şifa enerji çalışmaları 2 çeşittir diye anlayan Bioenerji Uzmanı Sümbül Gök,kendi içlerinde de sınıflara ayrıldığını belirtti. Birincisi rahmani yoldan yani peygamberlerin Evliyahullahın himmeti ile yani zincir halkası gibi elden ele geçmesi. İkincisi ile sufli dediğimiz varlıkların aracılığı ile uygulanmasıdır.

Rahmani şifa enerjisinde bedendeki negatif enerji temizlenerek hem ruhsal,hem bedensel şifa çalışması uygulanır. Ruhsal dediğimiz de özellikle psikolojik rahatsızlıkların ve sinir sistemi üzerindeki birikmiş negatif enerjiler temizlenir ve varlıkların insan bedenine bıraktığı negatif enerjiler kontrol edilip temizlenir.

Bioenerji Uzmanı Sümbül Gök,Sufli yani varlıkların aracılığı ile yapılan çalışmalardır dedi. Bu çalışmalar da biraz daha tehlikelidir. Şifa çalışması esnasında uygulama yapılan kişiye varlık bulaşabilir ve zamanla o kişide ruhsal sıkıntılar olabilir. Şifa çalışması uygulayan kişiler çok dikkat etmelidir. Ayrıca uygulama yaptırmak isteyenler de bu şifa çalışması yapan kişilere dikkat etmelidirler.

Hangi Durumlarda Şifa Uygulaması Yapılır?

Yaşadığımız olayların sebep-sonuç ilişkisini yavaş yavaş algılamaya başladığınızı vurgulayan Sümbül Gök,doğallıkla çözüm üretmeye başlayabileceğinizi belirtiyor.

Ruhsal sıkıntısı olanlar,vesveseli davranışlar,evhamlı olanlar,panik atağı olan insanlar,asabi davranışları olan ve psikolojik rahatsızlıkları olan kişiler rahatlıkla şifa enerjisi yaptırabilirler.

Ayrıca bedeninde rahatsızlığı olanlar mesala,mide,kalp,dolaşım sistemi,prostat,kadın hastalıkları,migren,sırt boyun ağrıları,bölgesel ağrılar,kanser hastalarında ağrıların hafiflemesi,eklem ağrıları,MS,sara hastaları,şeker hastaları vs.olarak sıralayabiliriz.

Yani birçok hastalıklarda yardımcı alternatif tıp olarak günümüzde de bir çok ülkede uygulandığı ve artık ülkemizde yavaş yavaş insanların rağbet ettiği doğal şifa enerji çalışmaları uygulanmaktadır.

Yalnızca kendinize değil,başkaları için de kullanabileceğiniz enerji konusunda iyilik getiren şey kişiler değil,enerjinin kendisidir. Bazen iyileştiren,bazen de zor bir süreci kolaylaştırmaya yarayan bioenerji uygulayıcıların değeri bu enerjiye kanal olma niyetleridir. Bu niyet,başkalarının iyiliğine vesile olurken kullanıcının da şifalanmasını sağlar.

Kaynak:Milliyet.com.tr

Yazıyı Paylaş!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here