Burçlar ve Taşların Uyumu

Taşların enerjisi, dağıttığı şifa ve diğer olumlu etkilerine göre her burcun farklı bir listesi yani burç taşları vardır. Taşların taşıdıkları enerjiler ile insan enerjisi üzerinde çok etkili olduklarını,hastalıklarda tedaviler için kullanıldıklarını ve hatta olumsuz enerjileri uzaklaştırmak için kullanıldıklarını düşünürsek bu konunun hayatımızda ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Ancak kendinize faydalı olması için taş alacağınız zaman sadece burç taşlarınıza bağlı kalmamalısınız. Bir taş aklınızda yer etmiş ve onu almak istiyorsanız,bu o taşa ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bu durumda o taşı da seçmeli ve mutlaka bir tane almasınız. Burç taşları bir gereklilik değildir sadece öneridir. Yine de pek çok burcun insanının burç taşlarına dikkat etmeden kendi burç taşlarından seçmesi de burç taşlarının doğruluğunu kanıtlamaktadır. İşte burçlar ve taşların uyumu…

Burçlar ve Taşların Uyumu

Koç Burcu: Opal,Turmalin,Yakut,Jasper,Akik,Kan taşı,Amatis,Lal,Kuvars Kristali

Boğa Burcu: Turkuaz,Topaz,Pembe Kuvars,Safir,Yeşim,Zümrüt,Akik,Kuvars Kristali,Lapis

İkizler Burcu: Akuamarin,Akik,Topaz,Sitrin,Turmalin,Zümrüt

Yengeç Burcu: Akuamarin,Ay taşı,Kuvars Kristali,Safir,Zümrüt,Yakut

Aslan Burcu: Akik,Kehribar,Oniks taşı,Topaz,Kaplangözü,Turmalin,Yakut,Zümrüt

Başak Burcu: Akik,Kehribar,Jasper,Turmalin,Yeşim

Terazi Burcu: Yeşim,Topaz,Pembe Kuvars,Turmalin,Akuamarin,Malakit taşı,Lapis

Akrep Burcu: Lal taşı,Akuamarin,Jasper,Obsidyen,Sitrin

Yay Burcu: Safir,Lapis,Akik,Amatis,Lal,Malakit taşı,Turkuaz,Topaz

Oğlak Burcu: Zirkon taşı,Turmalin,Yakut,Lal,Oniks,Malakit taşı,Oltu,Obsidyen

Kova Burcu: Obsidyen,Zirkon taşı,Akuamarin,Amatis,Lal,Lapis,Kuvars Kristali,Oltu,Oniks taşı

Balık Burcu: Akuamarin,Ay taşı,Kuvars Kristali,Amatis,Pembe Kuvars,Kan taşı

Bir taşa doğru çekildiğinizi hissettiğinizde,hisleriniz bu taşın sizin için uygun olduğunu söylemektedir. Bırakın kristaliniz ile sizin aranızdaki bağ kurulsun ve siz onu farkedin. Bir taşın sizi cezbetmesinin nedeni,o an ona duyduğunuz gereksinimden dolayı oluşan çekim gücüdür. İhtiyaç duyduğunuz ve o an sizin için uygun olan taşa doğru çekilirsiniz.

Burç Taşları Kullanım Alanları

Kullanım alanlarına göre bir sıralama yapıldığında burç taşları en çok taban döşemelerinde kullanılmaktadır. İkinci sırayı ise mezar taşları yapımı almaktadır. Tüketicilerin isteklerine bağlı olarak özel işçilik yapılmakta ve istenildiği şekilde üretilip kullanılmaktadır. Heykel yapımı ise %10’luk bir paya sahiptir. İç ve dış kaplamalarda ise önemli artışlar gözlemlenmektedir.

Yazıyı Paylaş!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here