Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz El Yapımı Hediyeler

Sevdiklerinize içinizden geldiği zaman küçük birer hediye vermeyi ihmal etmeyin. Sevdiklerinizi mutlu etmek için ille de özel günleri beklemenize gerek yok. Üstelik düşündüğünüz gibi hediye için çok büyük bir bütçeye de gerek yok. El yapımı hediyeler ile gönülleri fethedebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu hediyeler nasıl hazırlanıyor birlikte bakalım.

Hediye vermenin en güzel yanı,en az maliyete sahip el yapımı hediyelerin kişiyi en çok mutlu eden hediyeler olmasıdır. Eğer siz de bizim gibi düşünüyorsanız sizler için kolayca yapabileceğiniz en iyi el yapımı hediye fikirlerini derledik. Şimdi size kalan bu fikirlerden bir tanesini seçmek ve hemen hareket geçmek!

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz El Yapımı Hediyeler

Çerçeve ne kadar klasikleşse de hala en iyi hediye seçeneklerinden biridir. İçerisinde hediye edeceğiniz kişiyle beraber fotoğrafınızı koyduğunuzda oldukça anlamlı hale gelir. Ama bunu daha da anlamlı yapacak bir şey varsa eğer o da çerçeveyi sizin yapmanızdır.

Renkli plastik parçaları tutkalla düz bir çerçeveye sabitleyerek oldukça renkli ve hoş bir çerçeve ortaya çıkarabilirsiniz. Bunu cam parçalarıyla da yapabilirsiniz ama dikkat etmenizde yarar var.

Kullanışı ve sevimli bir çanta bütün kadınların ilgisini çeker. Bunun için yapmanız gereken yuvarlak bir deri parçasına deliklere açarak fiyonk geçirmek.

Aslına bakarsanız birine hediye edebileceğiniz en güzel şey anılarınızdır. Anılarınızı derlediğiniz böyle bir kolaj hem çok kolay hem de çok sevindirici olacaktır.

Eğer hediye vereceğiniz kişi bol bol kitap okuyorsa ona verebileceğiniz en iyi şey kitap ayracıdır. Renk renk yünlerden sevimli kitap ayraçları hazırlayabilirsiniz. Ponpon paspas yapımını da merak ediyorsanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Taş bloklar üzerine yapıştırdığınız fotoğrafları asetonla eskitmiş görüntüsü vererek farklı bardak altlıkları yapabilirsiniz. Ya da taş yerine taht tablalar kullanarak mıknatıslarla buzdolabı süsü de hazırlayıp hediye edebilirsiniz.

Fincan takımı almak yerine fincanları mumla doldurabilir ve öyle hediye edebilirsiniz. Son zamanlarda en gözde aksesuarlardan biri de fincan içerisindeki mumlardır. Mumu nasıl yaparım diye merak ediyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sıradan duvar saatlerinden sıkıldıysanız tahta,düz bir tabla ve domino taşlarıyla şık ve sıra dışı bir duvar saati yaratabilirsiniz.

Farklı bir tablo alternatifi olarak hediye vereceğiniz kişinin baş harfinden ve sevdiği fotoğraflardan da yararlanabilirsiniz. Bu harfi marangozda yaptırabilir,fotoğrafları da kesip biçerek tutkalla yapıştırabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here