Göz Makyajınızı Bu Yağlarla Temizleyin!

Göz makyajınızı bu yağlarla temizleyin!

Bitkisel yağlar sağlık açısından oldukca faydalıdır. Yağlar özelliklerine göre, farklı sağlık sorunları için kullanılır. Ben de size bu yazımda güzellik kaygınızı azaltacak mecbur kaldığınız makyajınızı temizlerken size zaman kazandıracak sizi o kimyasal makyaj temizleyicilerin tuzağından kurtaracak bir yazı yazıyorum. Makyaj yapmayı ve makyajlı gezmeyi de çok seviyoruz fakat günün sonda cildimizi makyajdan arındırmak o kadar zor gelir ki. Her akşam aynı şey mi? Peki bu akşam da farklı bir yol deneyin ve artık makyaj temizlemek kabusunuz olmasın.

Jojoba yağı

Sivilce, sedef hastalığı, güneş yanığı ve çatlamış cildi tedavi etmek için sıklıkla kullanılır. Saçları dökülen insanlar tarafından da kullanılır, çünkü saçların yeniden büyümesini teşvik eder. Jojoba yumuşatıcı olduğundan, cildi yatıştırır ve kıl foliküllerini açar. Bir pamuk yardımıyla göz makyajınızı bununla temizleyerek derinlemesine arındırarak kaş ve kirpiklerinizin hızla uzamasını sağlayabilirsiniz.

Badem yağı

Badem yağı oldukça faydalı bir yağ olduğundan kullanım alanları da çok fazladır. Badem yağı saç, yüz, kaşlar ve kirpiklere doğrudan uygulanabilir. Bir kadın için kirpik oldukça önemlidir özellikle de makyaj yapımında her kadın uzun ve dolgun kirpikler ister işte burada kirpik uzatma yöntemlerinden olan badem yağı tercih edilir badem yağının en güçlü özelliği kıl uzatması ve güçlendirmesidir. Kozmetik alanda oldukça sık kullanılan bu yağ aynı zamanda cilt çatlakları için de bulunmaz bir nimettir.

Hindistan cevizi yağı

Tam bir cilt bakım ürünüdür: Cildi korur ve enfeksiyonları iyileştirir. Göz altı şişliklerini alır. Cildi sıkılaştırır ve kırışıklığı önler. Böylece makyajınızı temizlerken göz çevresi kırışıklarınızı da tedavi edeceksiniz. Ayrıca dudak bakımında da etkindir. Göz makyajınızı bu yağla temizlemeniz size hem ekonomik açıdan hem de zaman açısından kazanç sağlayacaktır.

Ve son olarak kaş ve kirpiklerinizin hızla uzaması için size tecrübeyle sabit bir tarif veriyorum çok değil sadece 1 ay düzenli kullanımda farkı göreceksiniz kağıt kalem hazır mı?

İşte malzemeler:

1 tatlı kaşığı Hint yağı, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı 1 ampul E vitamini, 5 damla badem yağı, 2 damla lavanta yağı

Bu malzemeler için uygun kabı ayarlayıp ürünleri karıştıralım. Bir kulak pamuğu yardımıyla kaş ve kirpik diplerine uygulayalım.

*Kalıcı kaş dövmesi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here