Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Teknikleri

Her göz şekli için farklı makyaj yapma teknikleri bulunmaktadır. Eyeliner sürme teknikleri de göz şekline göre belirlenen makyaj uygulamalarındandır.

Artık günümüzde makyaj yapma işi oldukça profesyonel bir hal almıştır. Önceden eldeki makyaj malzemelerine göre kısa sürede yapılan makyajların yerini günümüzde her türlü detaya dikkat edilerek yapılan profesyonel ve etkileyici makyaj uygulamaları almıştır. Göz şekline göre eyeliner sürme teknikleri bu makyaj uygulamaları içerisinde en çok dikkat çeken detaylar arasında yer almaktadır.

Çünkü kaliteli ve en ideal makyajda kişinin giyimi kadar fiziksel özelliklerine de dikkat edilerek yapılan makyaj uygulamalarıdır. Bu anlamda göz şekline göre yapılan eyeliner sürme uygulamaları oldukça önem kazanmıştır. Çünkü göz güzelliği en iyi bu şekilde ortaya çıkmaktadır. Aksi takdirde göz şekline uygun olmayan eyeliner uygulamaları gözün güzelliğini ortaya koymaktan uzak ve sönük uygulamalar halini almaktadır.

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme Teknikleri:

Badem Gözler İçin Eyeliner Sürme Teknikleri

Bu göz şekli birçok modelle uygun durumdadır. Ama en etkili olanı ise; Likit eyelinerin ince bir şekilde gözlerin iç kısımlarından itibaren çekilmeye başlanıp,dış köşelere doğru çizginin kalınlaştırılması sağlanmaktadır. Gözlerin dış köşe noktasına varıldığında ise eyeliner çizgisini hafifçe yukarı çekerek etkileyici bir kuyruk oluşturulmalıdır.

Düşük Gözler İçin Eyeliner Sürme Teknikleri

Burada en önemli nokta kirpiklere olabildiğince hacim kazandıracak uygulamalar yapmaktır. Tüm üst kirpik noktasını kapsayan geniş bir ok ve olabildiğince uzayan eyeliner kuyruk en ideal tekniktir.

Büyük Gözler İçin Eyeliner Sürme Teknikleri

Büyük yuvarlak gözler oldukça ilgi çekici gözlerdir. Burada yapılması gereken bu gözleri daha uzun gösterecek eyeliner uygulamasının yapılmasıdır. Bunun için göz kapaklarının 1 cm ötesine kadar düz ve aynı kalınlıkta bir ok şeklinde eyeliner uygulaması fazlasıyla yeterli olacaktır.

Uzun Gözler İçin Eyeliner Sürme Teknikleri

Uzun gözler son derece etkileyici olmasına rağmen yanlış eyeliner uygulamaları onları olduğundan çok daha dar ve küçük gösterebilmektedir. Kirpik çizgi noktasından biraz uzakta bir ok çizilip gölgelendirme yapılmalıdır. Göz ve kirpik arasında kalan boş nokta beyaz kalem kullanarak çerçevelenmelidir. Siyah kalem kullanarak gözlerinizin daha büyük ve hacimli görünmesi için kurgulanma sağlanmalıdır.

Yakın Aralıklı Gözler İçin Eyeliner Sürme Teknikleri

Burda amaç gözlerin birbirinden daha uzak görünmesini sağlamaktır. Gözlerin dış köşelerinin uzak görünmesini sağlamaktır. Gözlerin dış köşelerinde açık tonlardan koyun tonlara geçiş yapılmalıdır. Eyeliner yukarı doğru bir ok şeklinde çıkarılarak sivri bir kuyruk oluşturulmalıdır.

Yazıyı Paylaş!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here