Kalıcı Kaş Dövmesi Nedir?

Kalıcı Kaş Dövmesi Nedir?

Kaş dövmesi,kaş hattının üzerine uygulanan,mikro boyutlarda iğnelerin enjekte ettiği boyalarla elde edilen bir kalıcı kaş makyajı tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaş dövmesinin ne olduğunu daha iyi anlayabilmek için kaş dövmesi ile standart dövme uygulaması arasındaki farka değinmek gerekir. Her ne kadar bu kalıcı kaş makyajı uygulamalarına ”kalıcı” dense de,kaş dövmelerinin geleneksel dövmeler gibi ömür boyu bir kalıcılığı yoktur. Bunun sebebi şu iki neden ile açıklanabilir.

  • Kalıcı kaş dövmesinde,normal dövmelerde olduğu kadar derine inilmemektedir.
  • Kaş dövmesinde kullanılan boya pigmentleri kimyasal içermez,tamamen doğal içeriklidir.

Bu iki sebepten dolayı kalıcılığı aslında 1,5-2 yıl süren kaş dövmesi uygulamaları,yine bu sebepler vesilesiyle kişinin cildine ve genel sağlığına hiçbir şekilde zarar teşkil etmez.

Kalıcı kaş dövmesi, yüz hatlarınızı en güzel hali ile ortaya çıkartmaktan sorumlu olan kaşlarınızı daha düzgün,daha şekilli ve daha güzel bir hale sokarak yüzünde adeta mükemmel bir çerçeve yaratmayı amaçlıyor.

Yüzünüze zarif bir çerçeve veren,jest ve mimiklerinizi ifade etmenizi sağlayan kaşlarınız ne kadar bakımlıysa,yüz güzelliğiniz de o kadar ön plana çıkar. Hele ki son dönemde giderek trend haline gelen kaş tasarımları,bakımlı ve üzerinde uğraşılmış kaşların önemini giderek artırmaktadır. Tam olarak bu noktada devreye giren kalıcı kaş dövmesi,uzun yıllar boyu dikkat çeken nizamilikte ve güzellikte bir çift kaşa sahip olmanıza olanak tanır.

Özellikle son yıllarda popüler hale gelen kalın kaş modası,hem dünyada hem ülkemizde başlı başına bir akım haline gelmiş durumda. Doğuştan kalın kaşları olanlar,var olan kaşları üzerinde oynamalar yaparak bu trendi kolaylıkla yakalayabilirken bu şansa sahip olmayanların desteğe ihtiyacı olabiliyor.

Kaş Dövmesi Yaptırmadan Önce ve Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Kaş dövmesi yaptırmadan önce öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken nokta,dövme için seçmekte olduğunuz renktir. Kaç dövmesi yaptırırken sonucun başarılı olmasını etkileyen belki de en önemli faktör budur;zira teniniz,saç renginiz ve genel yüz hatlarınız ile birebir uyumlu bir renk pigmenti seçmeniz,doğala en yakın görüntüyü elde etmenizi sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da kabuklanma ile nasıl başa çıkacağınızdır. Kaş dövmesi yaptırdıktan sonra ilk 1-2 hafta boyunca asgari düzeyde kabuklanma oluşabilir. Eğer kalıcı kaş dövmesi uzmanınız size uygulamanın akabinde belirli bir süre sonra kullanmanız gereken bir krem verdiyse,bu kremi düzenli olarak,belirtilen aralıklarla kullanıyor olmanız çok önemlidir. Kaş dövmesi sonrası dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta kaşlarınıza gösterdiğiniz bakımdır. Kalıcı makyaj uzmanınız,size ne kadar süre sonra kaşlarınıza su tutabileceğinizi ya da ne zaman banyo yapabileceğinizi söylecektir; hem kendi sağlığınız hem de kaş dövmesi uygulamanızın başarılı sonuçlanması için bu talimatlara uyuyor olmanız çok önemlidir.

Yazıyı Paylaş!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here