Kudret Narı Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık sistemini güçlendiren,sindirim sistemi hastalıklarında çok etkili olduğu bilinen kudret narı,açık yaraların iyileştirilmesinde de mucizevi etkilere sahip olduğu biliniyor. Kudret narı,zeytinyağında eritilerek açık yaraya sürülürse 15 gün içinde yaranın tamamen iyileştiği görülecektir.

Kudret narının olumlu yanlarından biri de,bahçenizde kolaylıkla yetiştirilebilmenizdir. Bahçenizdeki küçük bir alana bu mucizevi bitkiye yer açın. Böyle bir imkanınız yoksa güvenebileceğiniz bir aktardan da temin edebilirsiniz. Ayrıca bunu iki yıl zeytinyağında bekletilmiş biçimiyle satan,yüksek kalitede ürünleri olan bazı firmalar da var. Kalite kontrol firmalarından ve yetkili kuruluşlardan onaylı bu gibi ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Kudret Narının Faydaları

Kudret narının mide yanması,mide ekşimesi,gastrit,mide ülseri,bağırsak tembelliği gibi mide ve bağırsak hastalıklarının ve rahatsızlıklarının hepsinde kullanabilirsiniz. Ayrıca karaciğeri destekler,hücre yenilenmesini arttırır,rahim yaralarının tedavisinde kullanılır,açık yaraların üzerine sürülecek zeytinyağlı lapası inanılmaz etkilere sahiptir.

Son zamanlarda üzerinde en çok araştırma yapılan bitkilerden biri olan kudret narının AIDS virüsünün yayılmasını önlediği görülmüştür. Özellikle mide ve bağırsak kanserlerine karşı etkilidir. Hastalıklarla savaşan immün hücrelerin üretimini hızlandırarak,bağışıklık sistemini güçlendirir. İçerdiği yüksek “E” vitamini sayesinde hastalıklar karşısında kalkan görevi görür.

Kudret Narı Nasıl Yenir?

İçindeki kırmızı tohumlar alındıktan sonra doğranarak cam kavanoza doldurulur. İçindeki acı suyu süzdükten sonra 100 gr olgunlaşmış kudret narı ince ince doğranır. Zeytinyağını hizasına gelecek kadar doldurun. Yada aynı şekilde bal ekleyin.

Güneşte cam kenarında veya balkonda 1 ayı geçkin bir süre bekletin. Sabah ve akşam yemeklerinden 1 saat önce 1 tatlı kaşığı kadar tüketin. Çekirdeklerini kesinlikle bu karışıma eklemeyin ve tüketmeyin.

Kudret Narı Nasıl Yenir? Kudret Narı Nasıl Kullanılır?

Kudret Narı Nasıl Kullanılır?

Bal ve zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılmalıdır.

Doğal ürün satan marketlerde macun veya kudret narı suyunu satın alabilirsiniz.

Sabah ve akşam yemeği öncesi 1 tatlı kaşığı alınmalıdır.

Kapsül olarak da satılan bu mucizeyi günde 2-3 tablet alabilirsiniz.

Herhangi bir rahatsızlığınız varsa öncelikle doktora başvurmayı sakın ihmal etmeyin.

Kudre Narının yan etkiler, arasında sıvı olarak tüketim sonucu ishal ve karın ağrısı görülebiliyor. Hamileler ise kudret narını kullanmamalıdır. Düşük kan şekeri ve hipoglisemi rahatsızlığınız varsa önerilmemektedir.

Yazıyı Paylaş!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here