Pürüzsüz Makyaj Nasıl Yapılır?

Pürüzsüz makyaj, ciltte bulunan lekeleri yok etmek amacıyla tercih edilen makyaj yöntemidir.

Pürüzsüz makyaj yapılırken cilde öncelikle nemlendirici uygulanır. Daha sonrasında ise ince bir kapatıcı tercih edilir. Sonrasında ise cildinizi pürüzsüz yapacak etkide likit fondötenler kullanılmalıdır. Likit fondöten sürdükten sonra yağlı cildi kapatmak için mat fondötenle düz bir görünüm vermeniz gereklidir. Bundan dolayı alacağınız fondötenler mutlaka ince yapılı ve şeffaf olmalıdırlar. Bunun yanı sıra fondöten içerisinde pigment yoğunluğu da oldukça fazla olmalıdır. Pürüzsüz makyaj yapılırken fondötenin rengi de oldukça önemlidir. Bilindiği üzere kozmetik markaları birçok fondöten üretmektedir.

Bu fondötenlerin de birden çok tonu bulunmaktadır. Bundan dolayı kendinize uygun fondöten rengini seçerken boyun bölgesinde renkleri denemeniz gereklidir. Yani boynunuzda durmakta olan renk yüzünüzde uyumlu ise tercih etmeniz gereken odur. Fondöteni sürerken mutlaka iyi bir şekilde fondöteni sürmeniz gerekiyordur çenenize ve alnınıza birer kere sürmeniz yeterli olacaktır. Bu fondöteni mutlaka güzel bir şekilde yüzünüzün her yerine yapmanız gereklidir.

Daha sonrasında bu fondöteni parmaklarınızla dağıtınız. Dağıttıktan sonra yüzdeki çizgi görünümü azalacaktır. Son zamanların vazgeçilmezi olan armut süngerleri pürüzsüz makyaj yapmak için tercih edebilirsiniz. Bu süngerler sayesinde fondötenin fazlasını alarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Bunlardan sonra fondöteni uygulayın, sivilce veya leke görünmekte ise buna uygun bir kapatıcı kullanmamız gereklidir. İnce bir makyaj fırçası ile bu kapatıcıyı uyguladıktan sonra göz altlarına likit bir kapatıcı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Son olarak burun,yanak ve diğer bölümlere pudra uygulamanız gereklidir. Bir makyaj fırçası yardımıyla pudrayı yüzünüzdeki bölgelere sürmeniz yeterli olacaktır.

Pürüzsüz Makyajda Göz Altı Nasıl Kapatılır?

Pürüzsüz makyaj yaptığımızda en son işlemimiz göz altlarını kapatmak olacaktır. Buradaki morlukları kapatmanız için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bu göz altı morluğunun genetik olarak da nedenleri bulunmaktadır.

Makyaj yapılırken kendinize göre bir kapatıcıyı göz altlarınıza sürün. Bu işlemi yaptıktan sonra ıslak bir süngerle tampon yaparak gözlerinizi çok kolay bir şekilde kapatabilirsiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra pürüzsüz makyaj ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Keyifli makyajlar 🙂

*Göz makyajınızı hangi yağlarla temizleyeceğinizi merak ediyorsanız buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here