SAĞLIKTA DOĞRU BİLİNEN 5 YANLIŞ

  1. Omega-3 destekleri şişmanlatır: YANLIŞ! Omega-3 yağlarını içeren kapsüllerin şişmanlatmak bir yana zayıflamaya destek olduğunu gösteren sayısız çalışma var.Kapsüllerin ortama kalori değerleri iri bir zeytininkine eşit ve sadece 10 kalori!
  2. B12 vitamini kilo aldırır: YANLIŞ! Kilo aldırma riskinin aksine kilo vermeyi destekliyor.Özellikle Amerika’da birçok zayıflama merkezi kilo programlarında enjeksiyon şeklinde uyguladıkları ‘B12 şutlarından’ faydalanıyor.
  3. Demir hapları iştah açar: YANLIŞ! Demir hapları,şurupları,iğnelerinin böyle bir yan etkisi yok.
  4. Zeytinyağı kilo aldırmaz: YANLIŞ! Faydalı da olsa çok fazla tüketildiğinde zeytinyağı da kilo aldırıyor,hatta sağlığınıza bile zarar verebiliyor.Unutulmamalı ki zeytinyağının da 100 gramında 73 gram tekli doymamış,11 gram çoklu doymamış,14 gram da doymuş yağ bulunuyor ve bir yemek kaşığı tereyağı da tıpkı diğer bitkisel yağlara eşit miktarda 120 kalori içeriyor.
  5. Ara öğün zayıflatır: YANLIŞ! Özellikle insülin direnci olanlarda eğer ciddi bir hipoglisemi eğilimi yoksa sık aralıklarla yiyecek tüketmek pankreastan insülin salgılanmasını tahrik ederek insülin direncini şiddetlendirebiliyor.
Yazıyı Paylaş!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here