Yaza Kadar Saçlarımızı Nasıl Uzatırız?

Yaza Kadar Saçlarımızı Nasıl Uzatırız?

Kırıklardan ve boyadan dolayı yıpranan saçlarınızı kestirdiyseniz saçınızı yaza kadar uzatacak tarifleri derledik.

Bazı ilaçların kullanımı, beslenme bozuklukları stres gibi faktörlere bağlı olarak saç uzamasında yavaşlama olasıdır. Saç köklerinin beslenmesini bozan durumlarda da saç uzaması yavaşlar. Sigara yine damarları büzücü etkisi ile kan dolaşımını bozan ve besinlerin, oksijenin hücrelere ulaşımını engelleyen bir faktördür. Dikkat edilecek olursa saç uzamasını olumsuz yönde etkileyen faktörler, yaşantımızda sık sık karşılaştığımız faktörler.

FORMÜL -1

Malzemeler:

. Sinemaki otu

. Badem yağı

. Bemiks ampül

. su

YAPILIŞI;

1 tutam sinemakiyi, bir çay bardağı suda kaynatıyoruz. Süzdükten sonra ılınınca içine 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 bemiks ampul koyup karıştırın. Sadece saç diplerinize uygulayıp biraz masaj yapın ve yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Haftada bir uygulayabilirsiniz.

FORMÜL-2

Malzemeler:

. Kemik iliği ( 1 çay bardağı )

. Zeytin yağı ( 1 kahve fincanı )

. Bir adet Bephantene ampul

. Yarım şişe badem yağı ( 10cc )

. Bir adet yumurta

YAPILIŞI;

Kasaptan 2 adet sığır kemiğin iliğini alın, iliği tülbente sarıp kaynayan tencerenin içine atın, yağ kıvamına gelince tencereden çıkartıp bir kahve fincanı ölçüsünde elde edin. Diğer malzemelerle karıştırıp saçlarınızın diplerinden başlayıp uçlarına doğru masaj yaparak yedirin. 20 dk bekletip yıkayın. İlk ay her hafta, ikinci ay iki haftada bir, üçüncü aydan sonra ayda bir uygulayabilirsiniz.

Yaza Kadar Saçlarımızı Nasıl Uzatırız?

FORMÜL-3

MALZEMELER:

. Sarımsak

. Çam terebentin

YAPILIŞI;

40 ml. Sarımsak Şampuanın içine 40 damla çam terebenti yağı ekleyin her banyoda bu şampuanı kullanın.

FORMÜL-4

MALZEMELER:

. 10 gr entele otu

. 2 bardak elma sirkesi

YAPILIŞI;

10 gr. entele otunu, 2 bardak su ve 2 bardak elma sirkesinin içinde kaynatın su yarıya inene kadar kaynayacak ve bu suyu soğuyunca banyodan en az 1.5- 2 saat önce saç diplerine masaj yaparak sürüyoruz.

Yazıyı Paylaş!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here